NEWS

Czekamy na papisie !

Mam dla Was radosną nowiną. W połowie maja w naszej hodowli pojawi się miot „N”

Moja prześliczna Aishka zostanie drugi raz mamą, tatą zaś wyhodowany przeze mnie Eski.

Kiedy Aisha przyjechała do nas jako kilkumiesięczny szczeniak, wiedziałam, że chciałabym w przyszłości połączyć ją właśnie z Eskim. Obserwując jak dorasta Aisha, coraz bardziej utwierdzałam się w przekonaniu, że jest to dobry pomysł. 

Mam nadzieję, że połączenie tych dwojga da nam odważne szczenięta o bardzo ładnych whippecich kształtach i poprawnym eksterierze. Spodziewam się, że szczenięta będą aktywne, wesołe i bardzo wpatrzone w człowieka. 

Eski jest psem bardzo poprawnej budowy. W opisach sędziowie często doceniali jego górną linię, balans ciała i ruch zarówno po okręgu jak i tzw up&down, który moim zdaniem jest jego bardzo mocną stroną. Sędziowie również bardzo często wspominali, że Eski jest niezwykle eleganckim samcem, z czym nie sposób się nie zgodzić. 

Eski jest bardzo zrównoważonym samcem, lubi bawić się frisbee i uwielbia być goniony przez inne whippety. W domu Eskuś jest niemalże największym przytulasem, który musi być często przytulany. 

Aisha jest suczką przepięknej budowy. Jej linie są bardzo płynne i ładne. Aishka jest suczką z jednej strony bardzo indywidualną a z drugiej uwielbia opiekowanie się pozostałymi psami w stadzie. Kocha wszystkie szczenięta, nie tylko swoje i lubi się nimi opiekować. Aishka jest niezwykle szybką suczką, chyba najszybszą w moim stadzie. I oczywiście uwielbia biegać, przede wszystkim łapać frisbee w ruchu. 

Nasza hodowla znajduje się w Pile (północ Wielkopolski). 

Do kontaktu zapraszam poważnie zainteresowanych miłośników rasy. 

You may also like...