NEWS

Czekamy na miot „L”

Jestem niesamowicie szczęśliwa mogąc podzielić się z Wami informacją o planowanym niedługo miocie („L”) w mojej hodowli Foxpolis.

Rodzicami zostaną: C.I.B., NL JCH, DE JCH (VDH), NL CH Crème Anglaise’s Pancetta &  UA JCH, UA GR JCH, UA CH, MK CH Alluring Dream Adara.

Kiedy Dara przyjechała do nas do domu, od razu widziałam, że jest to wyjątkowa suczka. Jest bardzo wrażliwą whippecią sunią, kochającą ludzi, w szczególności tych, którym ufa i do których jest przywiązana.

Dara uwielbia biegać za frisbee, jest bardzo skupiona na pracy z człowiekiem, bardzo zadaniowa. Na wystawach zawsze świetnie sobie radzi, jest sunią o przepięknym ruchu i doskonałym eksterierze. Potwierdzają to jej osiągnięcia, Dara jest Młodzieżowym Championem Ukrainy, Championem Ukrainy, Grand Championem Ukrainy, Championem Macedonii. Brakuje jej ostatniego wniosku CACIB aby ukończyć tytuł Interchampiona (C.I.B.) – co planujemy spróbować zrobić jesienią tego roku.

W domu Dara jest łasuchem – kocha jeść. Dlatego od razu wiedziałam, że jest w ciąży, ponieważ całkowicie straciła apetyt w trzecim tygodniu ciąży. USG tylko potwierdziło moje przypuszczenia. Dara jest suczką przebadaną ze zdrowym serduszkiem i oczami. Będę zawsze wdzięczna za nią jej hodowczyni Lanie.

Podczas planowania tego miotu i wybierania reproduktora dla Dary, wiedziałam od razu kto nim będzie. Wybrałam holenderskiego psa z hodowli Crème Anglaise’s, którego obserwuję od lat. Jest on jednym z najpiękniejszych whippetów jakie w widziałam i mam go na oku odkąd mam whippety. Chap ma wiele cech, które szczególnie lubię i cenię. Ponadto ma przepiękny, płynny ruch i wspaniały up&down.

Chap jest psem docenionym i nagradzanym wielokrotnie na wystawach, jest Interchampionem (C.I.B.), Młodzieżowym Championem Holandii, Młodzieżowym Championem Niemiec (VDH), Championem Holandii. Ponadto wyrgał res CACIBa i res CAC podczas światowej Wystawy Psów w Amsterdamie w 2018 roku oraz Amsterdam Winner 2018. Chap jest psem przebadanym, ma zdrowe serce i oczy.

Jego mamą jest prześliczna Meis, suczka z hodowli Crème Anglaise’s oraz Pan, który przybył do Europy z Południowej Afryki. Pan jest jednym z najbardziej utytuowanych psów w Europie.

Jego dorobek to między innymi: Zwycięzca Świata 2015, Międzynarodowy Champion Wystawowy (C.I.E.), Champion Afryki Południowej, Champion Holandii, Champion Wielkiej Brytanii, Zwycięzca Europy 2018, Champion Polski, res BIS Europasieger 2015, res CC Crufts 2015 and res CC Crufts 2017, BIS Donaueschingen 2015, Res BIS Euro Sighthound 2015.

Dlatego właśnie nie boję się powiedzieć, że połączenie Dary i Chapa jest spełnieniem moich marzeń. Głęboko wierzę, że to połączenie przyniesie nam szczenięta zdrowe, stabilne i z cudownymi charakterami. Zakładając, że szczenięta będą przynajmniej tak piękne jak ich rodzice, mamy duże szanse na kilka z nich, które będą wspaniale prezentować się na wystawowych ringach 🙂

Chciałabym w tym miejscu podziękować z całego serca Roosmarie i Markowi, którzy udostępnili Chapa do tego skojarzenia. Dziękuję Wam również za niezwykłą cierpliwość, wspaniałą gościnność i za fantastyczne rozmowy o psach i nie tylko. Największe podziękowania należą się Lanie – przez zbieg okoliczności i wojnę Dara jest teraz z nami. Lana, ja wiem, że za nią tęsknisz, ale wierzę, że ta linia hodowlana wróci do Ciebie prędzej czy później!! Dziękuję wszystkim zaangażowanym, w szczególności mojej rodzinie – mężowi i dzieciom za wyjątkową cierpliwość 🙂

Szczenięta przyjdą na świat w połowie lipca 2022. Do kontaktu zapraszam miłośników rasy, hodowców oraz wystawców.

You may also like...